لیست قیمت    |    اخذ نمایندگی    |    استخدام     |   ثبت نام در کلاس آموزشی

021-54941

info@rdsiran.com

سوالات متداول

همواره تیم پشتیبانی شرکت ایمن تصویر امرتات در تلاش است تا پاسخگوی مشتریان خود در زمینه پشتیبانی محصولات باشد. در این قسمت می توانید سوالات متداول در حوزه سیستم های نظارتی و امنیتی را مشاهده فرمایید.

سوالات متداول :

ابتدا تاریخ روز دستگاه را به بخش فنی شرکت ارائه کرده و پس از اخذ پسورد وارد منو شوید و پسورد را تعویض کنید .

برای انتقال تصویر این دستگاه ها بصورت P2P دو راه وجود دارد :

1- روش استفاده از سرورهای عمومی این دستگاه ها

2- استفاده از سرور اختصاصی شرکت می باشد که توصیه می شود از سرور اختصاصی استفاده گردد، برای این تنظیمات شما ابتدا باید رنج آی پی اصلی دستگاه را هم رنج مودم قراردهید در قسمت NETWORK سپس درقسمت com قسمت DDNS رافعال کرده سپس درقسمت SERVER سرورVIEWCAN را انتخاب کرده و در وسط صفحه تیک را برداشته و در آن قسمت بجای آدرس سرور، این عبارت را می نویسیم 103.216.60.125ودرپایین PORT را 80 می گذاریم . برای راهنمایی بیشتر و آموزش کامل لطفا آموزش مورد نظر را در سایت مطالعه فرمائید.

در ادامه

دوربین های 4iN1 از طریق کابل به دو دسته تقسیم می شوند :

1- دیپ سویچ دار
2- جوی استیکی
برای دیپ سویچ باید با توجه به برگه راهنما روی کابل دیپ سویچ را تغییر می دهیم و برای حالت جوی استیک ابتدا دوربین را از برق خارج کرده و همزمان با اتصال به برق باید دکمه وسط جوی استیک را سه ثانیه نگه داریم و بعد با توجه به برگه راهنما به سمت سولوشن مورد نظر هدایت میکنیم .

باید با توجه به مدل و سری دستگاه مورد نظر نرم افزار مربوط به آن را از سایت دانلود کرده و با توجه به آموزش های موجود در سایت استفاده کرد.

 

درصورت ساپورت دستگاه،  اضافه کردن هارد جدید و تنظیمات دستگاه برای ضبط به صورت حساس به حرکت

ابتدا باید در قسمت شبکه دستگاه حتما رنج آی پی دستگاه هم رنج مودم گردد تا به اینترنت متصل شود سپس در قسمت سرویس شبکه سرویس P2P را فعال کرده و سریال دستگاه را در نرم افزار مورد نظر اد می کنیم.

سیم مشکی و شیلد کابل صدا باید به منفی تغذیه و سیم قرمز به پلاریته مثبت تغذیه وصل شود و سیم مغزی کابل صدا به مغزی سوکت صدا

نرم افزار مورد نظر برای دستگاه های اکستون nvclient نام دارد و از قسمت منابع سایت قابل دانلود می باشد.

در اغلب مدل های دوربین های آی پی ورودی صدا وجود دارد، باید از طریق کابل واسط به این ورودی متصل گردد سپس در دستگاه هم باید در قسمت تنظیمات ضبط صدا را هم فعال کرد و حتما باید دقت شود که صدا به صورت زنده در محل شنیده شود. برای اطمینان پلی بک دستگاه هم چک گردد.

سیم مشکی و شیلد کابل صدا باید به منفی تغذیه و سیم قرمز به پلاریته مثبت تغذیه وصل شود و سیم مغزی کابل صدا به مغزی سوکت صدا.

دستگاه برق اضطراری مخصوص دوربین مداربسته از باطری 12 ولت پشتیبانی می کند برای افزایش زمان شارژ دهی باید باطری به صورت موازی به دستگاه اضافه کنید.

دوربین های اسپید دام دارای یک کابل به نام rs485 هستند که برای ارسال فرامین کنترلی استفاده می شود، پس اتصال آداپتور به دوربین حتما کابل rs485 ازطریق سوکت مخصوص خود به پشت دستگاه متصل شود سپس تنظیمات دوربین در دستگاه و در کانال مورد نظر باید انجام گردد که در این تنظیمات پروتکل و Baud rate حتما باید مطابق مشخصات دوربین انجام شود.

دستگاههای AHD بدون پسورد می باشد و دستگاه های HDCVI مانند دستگاه های axton , videopark پسورد 123456 می باشد

ابتدا باید برق آداپتور دوربین را متصل کرد سپس از طریق یک کابل و سوکت مربوطه به ورودی RCA دستگاه DVR متصل نمود و بعد تنظیمات مربوط به ضبط صدا در دستگاه فعال کرد دقت شود صدا به صورت زنده وجود داشته باشد برای اطمینان پلی بک دستگاه را تست کنید تا صدای ضبط شده داشته باشید.

در ابتدا توصیه می شود برای دسترسی کامل به همه امکانات دوربین و دستگاه از یک برند انتخاب شوند، ولی در صورت هم خوانی ورژن ONVIF دوربین با دستگاه امکان تعریف دوربین در دستگاه امکان پذیر می باشد حتما دقت کنید پس از تعریف دوربین پسورد دوربین را هم در دستگاه ویرایش کنید چون برای دستگاه RDS دوربین های به صورت بدون پسورد تعریف شده است .

آموزش نحوه تعریف درسایت و کلیپ های آموزشی موجود می باشد.

به منوی دوربین وارد شده و در قسمت system گزینه همزمانی (sync time wiht pc) را انتخاب می کنیم.

در دوربین های اسپید دام طراحی سنسورهای IR بستگی به مقدار زوم دستگاه دارد و اغلب با تاریک شدن هوا همه IR ها با هم روشن نمی شوند.

برای دسترسی و کنترل کامل تر توصیه می شود دوربین در سولوشن ahd یا tvi استفاده شود، سپس در قسمت تنظیمات ptz در دستگاه باید پروتکل مورد نظر را برای سولوشن ahd باید coaxitron a و برای سولوشن tvi باید coaxtron v انتخاب شود.

ابتدا دوربین را در حالت analog قرارمی دهیم سپس وارد منو شده و خروجی تصویر دوربین را به 4m 15fps تغییر می دهیم سپس دوربین را از روی کابل به صورت دستی تغییر سولوشن داده و دوربین را ریست می کنیم آموزش در سایت موجود است.

ابتدا از طریق منوی کنترل Ptz یا ازطریق کابل دوربین وارد منوی دوربین می شویم و قسمت special را انتخاب کرده وارد منوی Lenz adjust شده دو بار سمت چپ و دو بار به سمت راست را انتخاب کرده و سپس وسط را انتخاب کرده و منتظر می شویم تا دوربین کالیبره شود سعی کنید جلوی دوربین حرکتی صورت نگیرد تا سریعتر انجام شود.

بابتدا باید وارد منوی دوربین شوید یا از طریق کابل دوربین و یا از طریق منوی کنترل ptz دردستگاه سپس وارد منوی backlight شده و آن را تغییر دهید تا WDR را ببنید با این کار WDR فعال شده و با انتخاب آن می توانید مقدار آن را هم تغییر دهید.

ابتدا باید رنج آی پی دستگاه را هم رنج مودم قرار داد سپس در قسمت تنظیمات شبکه ایمیل را فعال کرده و تنظیمات مربوطه به فرستنده و گیرنده را تکمیل می کنیم آموزش را در سایت مطالعه فرمائید.

ابتدا باید رنج آی پی دور دستگاه با دوربین ها در یک رنج باشد سپس در قسمت تنظیمات شبکه در قسمت ریموت دوربین ها را تک تک اضافه می کنیم آموزش مربوطه درسایت موجود است .

آی پی پیش فرض اغلب دوربین ها و دستگاه های RDS192.168.1.234 پسورد آن ADMIN می باشد.

برای این کار باید تنظیمات ارسال ایمیل قبلا انجام شده باشد سپس در قسمت ALARM تنظیمات مربوط به ارسال هشدار به صورت عکس را تنظیم می کنیم.

آی پی پیش فرض این دوربین 192.168.0.99 می باشد.

دوربین های آی پی برند RDS به صورت پیش فرض بدون پسورد می باشند.

بستر کار این دوربین ها اغلب به صورت WIFI است و شما باید یک مودم WIFI در محل داشته باشید و نرم افزار مربوطه را هم روی گوشی خود نصب کنید.

سپس دوربین را با توجه فایل آموزش ریست کرده و بعد منتظر بالا آمدن دوربین می شویم.

بعد در نرم افزار مراحل را پشت سر هم انجام داده تا دوربین تعریف گردد بقیه مراحل در سایت موجود میباشد .

به قابلیت جستجوی سوژه متحرک در دوربین های اسپیددام گفته می شود.

در دستگاه های سری HDCVI وارد منوی CONTROL PTZ شده و iris+ را انتخاب می کنیم برای دستگاه های سری XVR باید دوربین در سولوشن AHD باشد حتما سپس همین کار را انجام می دهیم.

برای اسپیددام های آی پی صرفا از طریق مروگر امکان پذیر است و برای اسپیددام های سری آنالوگ از طریق فراخوانی pereset های پیش فرض آن استفاده می شود.

درصورت داشتن هرگونه سوال می توانید با بخش پشتیبانی فنی شرکت ایمن تصویر امرتات تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس : 54941 -021 داخلی 107