در صورتی که قصد خرید یک سیستم دوربین مداربسته برای منزل و یا محل کار را دارید ، اولین قدم برای رسیدن به یک انتخاب هوشمندانه در دوربین های مداربسته تحقیق و کسب آگاهی در مورد انواع دوربین های مداربسته و انواع دستگاه های DVR و همچنین کاربرد های مختلف دوربین های مختلف در هر مکان می باشد .

شما می توانید با استفاده از کاتالوگ های سیستم مداربسته اطلاعاتی را به دست بیاورید اما در صورت نداشتن آگاهی های اولیه به طور حتم این کاتالوگ ها برای شما کاربردی نخواهد داشت و اطلاعات مبهم و کسل کننده ای رو به روی شما قرار میگیرد که نمی توانید با مطالعه آن ها به نتایج خوبی جهت تصمیم گیری در یک خرید مطمئن برسید . 

 

بخش آموزش شرکت ایمن تصویر امرتات همواره کوشیده است با بالابردن سطح آگاهی مصرف کنندگان سیستم های دوربین مداربسته در جهت انتخاب صحیح و جلوگیری از متضرر شدن خریداران دوربین مداربسته گامی هر چند کوچک بردارد و در این راستا مقالاتی را در راستای راهنمای خرید دوربین مداربسته منتشر می کند .

 

 

مقاله ای که ملاحظه می کنید یکی از نمونه مقالات این مجموعه در جهت آموزش خرید دوربین مداربسته و دستگاه های DVR می باشد . 

 

نکات مهم در انتخاب دوربین مداربسته مناسب 

1- دوربین های آنالوگ AHD) HD) یا IP (تحت شبکه)

در صورتی که بالاترین کیفیت موجود را از دوربین مداربسته خود انتظار دارید حتما دوربین های مداربسته تحت شکبه را انتخاب نمایید . این دوربین ها دارای کیفیت تصویر بالا ، کابل کشی کم ، قابلیت ارتقای سیستم آسان ، قابلیت های نرم افزاری بسیار بالا و در کل راندمان کاری بالا اما قیمت اجزاء و همچنین خدمات نصب دوربین های تحت شبکه نیز بالا می باشد و در استفاده از این سیستم ها نیز تخصص بالاتری نسبت به دوربین های آنالوگ AHD-HD نیاز می باشد . 

اما در صورت عدم نیاز به کیفیت بسیار بالا و قبول کیفیت تصویر خوب و با قیمت بسیار پایین دوربین های آنالوگ AHD) HD) انتخاب بسیار هوشمندانه ای می باشد . 

 

 

 

2- شکل ظاهری دوربین مداربسته

یک تصور غلط وجود دارد که همه دوربین های دام یا سقفی دید 360 درجه دارند و همه آن ها قابلیت چرخش نیز دارد ، وجود دارد.

این تصوری غلط می باشد . معمولا دوربین های بالنز فیکس و بدون قابلیت چرخش در مدل های دام ، بالت و مینیاتوری بیشترین استفاده را دارند .

اگر محل نصب دوربین های ما محلی دکوراتیو و فضایی غیر صنعتی دارد و عدم جود یک دوربین مداربسته جلب توجه کننده مورد نیاز است حتما دوربین های مداربسته دام یا سقفی را به شما پیشنهاد می کنیم که این دوربین ها در انواع پلاستیکی و فلزی وجود دارند .

 

 

 

 

حال اگر محل صنعتی و یا فضای بیرونی مورد نظر است و یا فضایی است که دیده شدن دوربین خیلی اهمیت نداشته باشد و یا حتی لازم باشد از دوربین های بالت استفاده می گردد .

 

 

از دوربین های مینیاتوری نیز در مواقعی استفاده می شود که نیاز باشد به صورت کلی دوربین مخفی نصب شده و دیده نشود چرا که این دوربین ها بسیار کوچک بوده و قابلیت مخفی کردن بالایی دارند .

 

 

3- دوربین مداربسته محیط بیرون یا داخل

اگر دوربین مداربسته جهت محیط بیرون نیاز است حتما از دوربین های ضد آب IP66  استفاده نمود و در صورتی که نیاز به ضد ضربه یا ضد انفجاربودن دوربین نیز احساس می شود ، می توان از دوربین هایی با آن قابلیت ها بهره جست

اما در صورتی که نیاز به استفاده از دوربین در فضای عادی و داخلی وجود دارد می توانید از دوربین های فضای داخل استفاده نمود و در هزینه صرفه جویی نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4- رزولوشن تصویر

علی رقم این که انتخاب بالاترین رزولوشن تصویر در دوربین های مداربسته به یک تب تبدیل شده اما در این قسمت نکاتی را به عرض خواهیم رسانید که شما بتوانید رزولوشن مناسب جهت محیط خود را انتخاب نموده و هزینه اضافی بابت رزولوشن اضافی پرداخت نکنید .

شما برای داشتن دید خوب در یک مساحت تا 15 متر نیاز به دوربین 1 مگاپیکسل دارید که این رزولوشن در این مساحت تصویر قابل قبولی با جزئیات قابل قبول ارائه می دهد .

اگر متراژ مساحت محل مورد نظر بین 15 تا 25 متر هست می توانید از دوربین های 1.3 مگاپیکسل استفاده نمایید .

دوربین های مداربسته 2 مگاپیکسل را می توانید تا متراژ بالای 35 متر نیز استفاده نمود .

اما در صورت نیاز به استفاده از دوربین های مداربسته درمحیط بیرون و مسافت دید بالا حتما از دوربین های 4 مگاپیکسل به بالا استفاده کنید .

و در صورتی که نیاز به خواندن پلاک اتومبیل های عبوری را دارید ، دوربینی با این قابلیت را از فروشنده درخواست کنید .

 

 

5- برند دوربین مداربسته

یکی از مهم ترین معیار ها در انتخاب سیستم دوربین مداربسته خوب برند آن سیستم می باشد .

حتما از برند های واقعی که دارای شرکت های گارانتی کننده واقعی هستند ، استفاده کنید و به هیچ وجه گول تبلیغات اجناس تقلبی و غیر اصیل را نخورید .

مطمئن باشید خرید مطمئن از یک شرکت معتبر به مراتب موفقیت آمیز تر از خرید متفرقه اما شاید ارزان می باشد .

 

 

6- مدت زمان ضبط

حتما قبل از خرید مدت زمان نیاز به تصاویر ضبط شده را با فروشنده چک کنید .

این زمان بستگی به هارد دوربین مداربسته و نوع حالت ضبط و همچنین کیفیت ضبط دارد که فروشنده موظف است این نکات را برای شما تحلیل نماید .

7- هزینه های نصب

حتما در بودجه بندی سیستم مداربسته خود نقش لوازم جانبی نصب و اجرت نصب و گارانتی خدمات را در نظر بگیرید .

در صورت عدم در نظر گرفتن هزینه های مربوط به نصب ممکن است بعضی مواقع با اختلاف حتی نزدیک به 50 درصد نیز رو به رو شوید که این مورد بستگی به نوع سیستم و نحوه و متراژ کابل کشی دارد .

8- انتخاب DVR  مناسب

یکی از پر اهمیت ترین قسمت های انتخاب سیستم دوربین مداربسته انتخاب دستگاه ضبط DVR در این سیستم می باشد .

کیفیت نمایش تصویر را دوربین مشخص می نماید اما کیفیت ضبط را دستگاه های DVR  تعیین می کند که در مواردی این کیفیت پایین تر از کیفیت دوربین می باشد که در این موارد یا باید DVR  بالاتری انتخاب کنیم و یا دوربین خود را با دوربین با رزولوشن پایین تر عوض کنیم و در غیر این صورت قسمتی از پول خود را هدر داده ایم .

 

 

در انتخاب دستگاه های DVR  باید بسیار دقت نمود چون قلب سیستم مداربسته ما این دستگاه می باشد و اختلاف کیفیت و کارایی دستگاه های DVR از متفرقه تا برند های خوب بسیار بسیار زیاد بوده و به هیچ وجه DVR متفرقه را انتخاب نمایید .

 


 

 

اطلاعات داده شده مختصری از عواملی هست که قبل خرید دوربین مداربسته هر کسی باید بداند . مشاوران شرکت ایمن تصویر امرتات همواره آمادگی راهنمایی همه عزیزان در خصوص انتخاب صحیح سیستم مداربسته را دارند و با توجه به این که این شرکت دارای شبکه نمایندگی وسیع در سرتاسر ایران می باشد .

لذا عزیزانی که نیاز به مشاوره در خصوص دوربین مداربسته در هر شهری را دارند می توانند توسط کارشناسان شرکت ایمن تصویر امرتات به نمایندگی های مستقر در استان و شهرستان خود معرفی شده و از خدمات مشاوره ای رایگان شرکت بهره مند شوید .