دستگاه های Hybrid AHD کمپانی RDS برای انتقال تصویر نیازی به IP Valid نداشته و از طریق تکنولوژی P2P و سرورهای قدرتمند RDS میتوانید به آسانی تصاویر دوربینهای خود را در هرجای دنیا و از طریق اینترنت بدون تاخیر مشاهده کنید. این امر موجب تسریع، سهولت کار و کاهش هزینه ها شده است و کاربران میتوانند بدون داشتن هیچگونه تجربه و مهارت در این زمینه، با دنبال کردن آموزشهای قدم به قدم این مقاله، تصاویر دوربینهای خود را انتقال دهند.

انتقال تصویر از طریق P2P دارای مراحل مختلفی از قبیل :
1. انجام تنظیمات در دستگاه ظبط کننده Hybrid AHD
2. انجام تنظیمات روی کامپیوتر (جهت مشاهده تصاویر روی کامپیوتر)
3. انجام تنظیمات روی تلفن همراه (جهت مشاهده تصاویر روی گوشی)
برای انجام این کار به روش زیر عمل کنید :
تنظیمات مربوط به دستگاه Hybrid AHD Series B
1. پس از نصب و راه اندازی سیستم در محل و مشاهده تصاویر دوربینها در نمایشگر، در صفحه اصلی کلید سمت راست ماوس را فشار دهید تا لیست منوها باز شود.

 

 

2. حال روی گزینه منوی اصلی یا Main Menu کلیک کنید تا منوی اصلی باز شود.( تصویر بالا )
3. نام کاربری و رمز عبور دستگاه را وارد کرده و روی OK کلیک کنید.
a. نام کاربری دستگاه به صورت پیش فرض admin میباشد.
b. دستگاه به صورت پیش فرض رمز عبور ندارد. 4. در پنجره باز شده روی گزینه System کلیک کنید. 5. در پنجره باز شده روی Network کلیک کنید. 6. در این پنجره اولین گزینه انتخاب نوع کارت شبکه میباشد که بصورت پیش فرض روی Wire NetCard میباشد. گزینه بعدی DHCP میباشد که به صورت خودکار تنظیمات شبکه را انجام میدهد، ولی برای انجام تنظیمات به صورت دستی باید تیک آن را برداشته و اطلاعات را به صورت زیر وارد کنید : a. در قسمت آدرس آی پی یا همان IP Address باید یک IP در رنج IP مودم خود وارد کنید، به عنوان مثال اگر IP مودم شما 192.168.1.1 میباشد شما هم باید در همین رنج یک IP مانند 192.168.1.10 یا 192.168.1.200 بدهید، برای آشنایی بیشتر با پروتکل IP مقاله IP را در این لینک مطالعه نمائید.
b. در قسمت محدوده آدرس دهی یا همان Subnet Mask عدد 255.255.255.0 را وارد کنید.
c. در قسمت دروازه پیش فرض یا همان Default Gateway باید IP مودم خود را وارد کنید، اگر IP مودم خود را ندارید میتوانید از طرق مختلفی آن را بدست آورید که آموزش آن در این لینک قرار داده شده است.
d. در قسمت سرور نام دامنه یا همان DNS Server آدرسهای 4.2.2.4 و 8.8.8.8 را وارد کنید، اگر با این آدرسها ارتباط شما با اینترنت برقرار نشد، با شرکت ISP (شرکتی که از آن سرویس اینترنت میگیرید) تماس گرفته و آدرس DNS مناسب را جویا شوید.
e. Media Port : پورت مورد نیاز در نرم افزار موبایل و کامپیوتر میباشد.
f. HTTP Port : پورت مورد نیاز در مرورگرهای اینترنت مانند Internet Explorer میباشد.
g. HS Download : (High Speed Download) در صورتی که میخواهید روی گوشی موبایل تصاویر را ببینید حتما باید این گزینه را فعال کنید.
h. Transfer Policy : کیفیت تصاویر انتقالی از طریق اینترنت که شامل گزینه های زیر است :
i. Adaptive : سازگار با سرعت اینترنت
ii. Quality Preferred : کیفیت تصویر ارجحیت دارد.
iii. Fluency Preferred : پخش زنده ارجحیت دارد.
7. پس از انجام تنظیمات شبکه روی گزینه OK در پایین صفحه کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.
8. روی NetService کلیک کنید. 9. رویUPnP دوبار کلیک کنید و در پنجره باز شده تیک گزینه Enable را بزنید و روی OK کلیک کنید.

10. روی گزینه Cloud دوبار کلیک کنید و در پنجره باز شده تیک گزینه Enable را بزنید و روی OK کلیک کنید. 11. روی OK کلیک کنید. 12. حال روی کنسل کلیک کنید. 13. روی گزینه Info کلیک کنید.

14. روی Version کلیک کنید. 15. شماره سریال دستگاه را یادداشت کنید، این شماره سریال برای مشاهده نصاویر دوربینها به صورت P2P استفاده میشود و برای هر دستگاه منحصر به فرد میباشد، این شماره از روش دیگری نیز قابل دسترسی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، روی OK کلیک کنید و تمام پنجره ها را ببندید. 16. در صفحه اصلی مجددا کلیک راست کنید و در لیست باز شده روی Guide کلیک کنید. 17. حال در این پنجره و پنجره بعدی روی Next کلیک کنید تا به پنجره Network Test برسید، در این پنجره گزینه ها به شرح زیر میباشد :
a. Test Gateway : تست ارتباط دستگاه با مودم
b. Test Network : تست ارتباط دستگاه با شبکه
c. Test DNS : تست ارتباط دستگاه با اینترنت
در صورتی که ارتباط برقرار باشد تمام تست ها پیغام OK میدهند.
(تنظیمات شبکه از همین پنجره نیز قابل دسترسی میباشد) 18. حال روی Next کلیک کنید، در این پنجره کدهای QR برای دانلود نرم افزار اندروید و iOS مشاهده میشود، برای دانلود نرم افزار از این طریق ابتدا باید نرم افزار QR Code Scanner مخصوص گوشی خود (برای اندروید از GooglePlay و برای iOS از AppStore) را دانلود کرده و سپس کد مخصوص گوشی خود را با استفاده از این نرم افزار اسکن کنید که با این کار گوشی شما به صورت خودکار به صفحه دانلود نرم افزار میرود.روی Next کلیک کنید. 19. در این پنجره کد QR برای بدست آوردن شماره سریال دستگاه میباشد، همانطور که قبلا گفته شد این شماره سریال برای مشاهده تصا.یر از طریق اینترنت مورد نیاز است و برای هر دستگاه منحصر به فرد است، در بخش آموزش مشاهده تصاویر روی موبایل، روش ثبت شماره سریال دستگاه در نرم افزار را توضیح خواهیم داد. حال روی Next و سپس روی OK کلیک کنید تا تنظیمات انجام شده ذخیره شود.
تنظیمات مربوط به کامپیوتر
جهت انجام تنظیمات و مشاهده تصاویر در کامپیوتر به روش زیر عمل کنید :
1. ابتدا تنظیمات مربوط به ActiveX و انتقال تصویر در مرورگر را که در این لینک آموزش داده شده انجام دهید، به خاطر داشته باشید فقط تنظیمات مربوط به مرورگر را انجام دهید، حالا مرورگر اینترنت خود را باز کرده و به آدرس www.xmeye.net مراجعه کنید و روی گزینه By Device کلیک کنید. (بهترین مرورگر برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته Internet Explorer میباشد. گزینه های این پنجره به شرح زیر میباشد : a. Download Web : دانلود ActiveX Plugin برای مشاهده تصاویر در مرورگر اینترنت
b. APP Download : دانلود نرم افزار موبایل
c. By Device : برای ورود از طریق شماره سریال (Cloud) روی این گزینه کلیک کنید.
d. Serial No : شماره سریال دستگاه را در این قسمت وارد کنید.
e. User Name : نام کاربری دستگاه را در این قسمت وارد کنید.
f. Password : رمز عبور دستگاه را در این قسمت وارد کنید.
g. Verify : کد امنیتی 4 رقمی مقابل باکس روبرو را در این قسمت وارد کنید.
h. Login and Preview : پس از ورود اطلاعات روی این قسمت کلیک کنید تا وارد سیستم شوید.
i. Register : در صورتی که بیش از یکگ دستگاه را میخواهید مشاهده کنید روی این گزینه کلیک کرده و ثبت نام کنید( برای مشاهده بیش از یک دستگاه از نرم افزار General VMS استفاده کنید)

صفحه ساخت اکانت ( کاربر ) : Register
پس از کلیک روی گزینه Register صفحه زیر باز میشود که گزینه های آن به شرح زیر میباشد :
a. Username : یک نام کاربری به دلخواه اتنخاب کنید و در این قسمت وارد کنید، نام کاربری باید شامل اعداد و حروف و حداقل 4 کاراکتر و حداکثر 15 کاراکتر باشد.
b. True Name : نام واقعی خود را در این قسمت وارد کنید
c. Sex : جنسیت خود را در این قسمت مشخص کنید :
i. Male : مذکر
ii. Female : مونث
d. Contact : شماره تماس خود را در این قسمت وارد کنید
e. Address : در این قسمت آدرس پستی خود را وارد کنید
f. E-mail : آدرس ایمیل خود را اینجا وارد کنید
g. Verify : کد تاییدیه امنیتی را اینجا وارد کنید( در ادامه توضیح داده میشود)
h. Password : یک رمز عبور به دلخواه انتخاب کنید، رمز عبور باید شامل اعداد و حروف و حداقل 8 کاراکتر و حداکثر 32 کاراکتر باشد.
i. Confirm : رمز عبور را مجددا وارد کنید
j. Send a Verification Code to Mailbox : پس از ورود کلیه اطلاعات و رمز عبور روبروی این قسمت پیغام "Send a Verification Code to Mailbox" پدیدار میشود، پس از کلیک روی این پیغام یک کد 6 رقمی از طرف XmEye به ایمیل شما ارسال میشود که باید آن را در محل Verify وارد کنید
k. Login : پس از انجا تمام مراحل ثبت نام و دریافت کد تاییدیه امنیتی و تایید اکانت، روی این گزینه کلیک کنید تا به صفحه ورود به سیستم انتقال داده شوید.

پس از ورود اطلاعات در قسمت By Device و کلیک روی Login and Preview وارد سیستم میشوید، کمی صبر کنید تا پیغام زیر حذف شود، حال روی OK کلیک کنید. حالا نام کاربری و رمز عبور دستگاه را وارد کرده و شماره سریال دستگاه را چک کنید که درست باشد. روی گزینه OK کلیک کنید. همانطور که میبینید تصویر دوربینها توسط تکنولوژی P2P و بدون نیاز به IP Valid انتقال داده شد. در اینجا تنظیمات مربوط به نرم افزار تحت وب تمام شده و در ادامه روش انتقال تصویر در نرم افزار VMS را توضیح خواهیم داد.
انتقال تصویر دوربین مدار بسته در نرم افزار VMS از طریق P2P بدون نیاز به IP
ابتدا نرم افزار General VMS را دانلود کرده و آن را نصب نمائید، مراحل نصب نرم افزار به شرح زیر میباشد :
1. روی نرم افزار دانلود شده 2 بار کلیک کنید تا مراحل نصب آغاز شود 2. اگر با پیغام امنیتی روبرو شدید آن را تایید کنید.
3. زبان انگلیسی را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. 4. محل نصب نرم افزار را مشخص کرده و روی Next کلیک کنید.(فقط در صورت نیاز محل نصب را تغییر دهید، در غیر اینصورت در محل پیش فرضی که خود نرم افزار مشخص کرده نصب نمائید) 5. نرم افزار در حال نصب میباشد. 6. پس از اتمام نصب پنجره Login باز خواهد شد، روی OK کلیک کنید. 7. روی گزینه Home کلیک کرده و سپس روی Device Manager کلیک کنید. 8. روی Manual Add کلیک کنید. 9. مقابل گیزنه Login Type روی فلش کوچک کلیک کرده و Cloud ID را انتخاب کنید. 10. اطلاعات این پنجره را به این صورت وارد کنید :
a. Device Name : یک نام دلخواه برای دستگاه انتخاب کنید.
b. Group : در صورتی که فقط یک دستگاه دارید در این گزینه تغییری ایجاد نکنید.
c. Cloud ID(Serial No) : شماره سریال یا همان Cloud ID دستگاه را در این قسمت وارد کنید.
d. User Name : نام کاربری دستگاه را در این قسمت وارد کنید.
e. Password : رمز عبور دستگاه را دراین قسمت وارد کنید.
f. Vendor : در این قسمت تغییری ایجاد نکنید.
g. Save & Continue : اگر بیش از یک دستگاه میخواهید اضافه کنید روی این گزینه کلیک کنید تا اطلاعات دستگاه جاری ذخیره شده و برنامه آماده پذیرش دستگاه جدید شود.
h. Cancel : لغو کلیه تنظیمات و اطلاعات و خروج از پنجره.
i. OK : پس از وارد کردن کلیه اطلاعات روی این گزینه کلیک کنید تا اطلاعات ذخیره شده و دستگاه اضافه شود.

11. همانطور که مشاهده میکنید دستگاه مورد نظر در لیست سمت راست اضافه شده است. روی Home کلیک کنید. 12. روی Monitor کلیک کنید. 13. در قسمت سمت راست این پنجره فهرست دستگاه های اضافه شده به همراه تعداد کانالهایشان مشاهده میشود، همچنین در قسمت پایین پنجره میتوانید تعداد کانالهای پخش همزمان را به دلخواه انتخاب کنید، برای مشاهده تصاوی کافیست روی کانال مورد نظر کلیک کرده و سپس روی دوربین مورد نظر 2 بار کلیک کنید.

در اینجا انتقال تصویر در نرم افزار کامپیوتر به پایان رسید، در ادامه روش انتقال تصویر در موبایل را توضیح خواهیم داد.

آموزش انتقال تصویر دستگاه های Hybrid AHD در گوشی های iOS از طریق P2P و بدون نیاز به IP Valid

1. ابتدا نرم افزار XmEye مخصوص iOS را از طریق QR Code یا AppStore دانلود و نصب کنید.
2. نرم افزار نصب شده را اجرا کنید 3. روی Register کلیک کنید تا پنجره ثبت نام باز شود. 4. اطلاعات پنجره ثبت نام را به این صورت وارد کنید :
a. User Name : یک نام کاربری به دلخواه وارد کنید.
b. Password : یک رمز عبور به دلخواه وارد کنید.
c. Confirm Password : رمز عبور را مجددا وارد کنید.
d. Email Address : آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
e. Register : برای ذخیره اطلاعات و نهایی شدن ثبت نام روی این گزینه کلیک کنید.
f. Cancel : برای لغو ثبت نام و خروج از این پنجره روی این گزینه کلیک کنید.

5. حالا مجدد به صفحه ورود به سیستم منتقل میشوید، اطلاعات این پنجره را به این صورت وارد کنید :
a. User Name : نام کاربری که در قسمت ثبت نام انتخاب کردید
b. Password : رمز عبور که در قسمت ثبت نام انتخاب کردید.
c. Remember Me :برای ذخیره شدن رمز عبور این گزینه را فعال کنید.
d. Auto-Login : اگر میخواهید پس از باز کردن نرم افزار به طور خودکار وارد سیستم شوید این گزینه را فعال کنید.
e. Cloud Login : پس از وارد کردن اطلاعات کاربری، روی این گزینه کلیک کنید تا وارد سیستم شوید. 6. پس از ورود به سیستم روی علامت کلیک کنید. 7. در اینجا اطلاعات را به این صورت وارد کنید :
a. Device Name : یک نام دلخواه برای دستگاه اتخاب کنید مانند : منزل، کارخانه، انبار، ویلا، ....
b. Serial Num : شماره سریال یا Cloud ID دستگاه را در اینجا وارد کنید.
c. User Name : نام کاربری دستگاه را اینجا وارد کنید.
d. Password : رمز عبور دستگاه را اینجا وارد کنید.
e. Port : برای انتقال تصویر از طریق P2P نیازی به وارد کردن پورت نمیباشد.
f. OK : پس از وارد کردن کلیه اطلاعات روی OK کلیک کنید تا دستگاه ذخیره شود. 8. همانطور که مشاهده میکنید دستگاه جدید اضافه شده و تمام کانالهای دستگاه در نرم افزار لیست شده. 9. حالال روی کانال مورد نظر کلیک کنید تا تصویر آن را مشاهده کنید. آموزش انتقال تصویر از طریق روی کامپیوتر ( وب و نرم افزار ) و موبایل در اینجا به پایان رسیده است.
امیدواریم که این آموزش مفید واقع شده باشد.
با مراجعه به وب سایت شرکت ایمن تصویر پویا میتوانید آموزشهای دیگر در زمینه سیستم های امنیتی را دریافت کنید.

 

 

شرکت ایمن تصویر پویا، نماینده انحصاری RDS در ایران، تامین کننده تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری
شماره های تماس : 88730451 – 88730061 – 86031076 – 86031063
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
آدرس : تهران، خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه هشتم، پلاک 8، واحد 2