آموزش انتقال تصویر دستگاه RDS HD CVI از طریق P2P
این آموزش شامل مدل های 131M-141M-182M-282M-141G-182G-282G برند RDS  می باشد.

ابتدا تنظیمات مربوط به دستگاه باید انجام شود برای این کار باید وارد منوی دستگاه شوید و از طریق منوی اصلی تنظیمات شبکه دستگاه را انجام دهید. برای این کار روی صفحه اصلی کلیک راست کنید تا لیست منوها باز شوند و MainMenu را انتخاب نمائید.

 

 
1- در کادر باز شده نام کاربری و پسورد دستگاه را وارد نموده و وارد منوی اصلی شوید ، نام کاربری پیش فرض دستگاه و کلمه عبور admin  می باشد.

2- گزینه سیستم را انتخاب کنید .

 

3- روی گزینه Network کلیک کنید.

 

 

4- در پنجره باز شده در تنظیمات قسمت شبکه به آیتم های زیر دقت کنید.

در تنظیمات شبکه باید ارتباط دستگاه را با دنیای اینترنت برقرار کنیم، یعنی باید IP دستگاه DVR را در رنج IP مودم یا روتر قرار دهیم تا دستگاه بتواند به اینترنت وصل شود برای این کار باید تنظیمات لازم را در منوی بالا انجام داد حال با بعضی آیتم های ضروری و مورد نیاز در این منو آشنا شویم.

DHCP : سرویسی است که در مودم (روتر) قرار دارد و کار آن اختصاص IP به صورت خودکار به دستگاه درخواست کننده است ، با انتخاب این گزینه نیازی نیست بصورت دستی تنظیمات IP را انجام دهیم و دستگاه بصورت خودکار از مودم IP دریافت خواهد کرد.
IP Version : ورژن IP  را مشخص  می کند که در دو ورژن IPV4 و IPV6 دسته بندی می شود.
IP Address : در صورتی که از گزینه DHCP استفاده نکنید در این قسمت با توجه به IP مودم باید آدرس آی پی را بصورت دستی وارد کنید.
Subnet Mask : در این قسمت عدد 255.255.255.0 را وارد کنید.
Gateway  : در این قسمت آدرس IP مودم خود را وارد کنید.
High Speed Download : برای انتقال تصاویر روی گوشی موبایل حتما باید تیک این گزینه را بزنید.
Primary DNS : (DNS Server 1 ) : در این قسمت عدد 8.8.8.8 را وارد کنید.

دو گزینه آخر برای ارتباط با اینترنت بسیار مهم هستند و حتما باید تنظیم شوند و در صورتی که شما DHCP را فعال کرده باشید بصورت خودکار از مودم دریافت خواهند شد.
پس از انجام تنظیمات فوق را ذخیره کنید برای این کار باید Save را در پایین صفحه انتخاب کنید پس از ذخیره تنظیمات مجدد به منوی قبل وارد می شوید در این قسمت روی Net Server کلیلک کنید.

 

5-روی Net Server کلیک کنید.

6- روی UPNP دو بار کلیک کنید .

7- روی P2P دو بار کلیک کنید و در منوی باز شده Enbale  را انتخاب کنید.

 

 

8-گزینه های موجود در قسمت P2P به شرح زیر است.

 

ابتدا Enable را انتخاب کنید، می توانید با توجه به سیستم عامل گوشی خود نرم افزار مورد نیاز برای انتقال تصویر را ازداخل این پنجره توسط اسکن کردن Qr code موجود در این قسمت بصورت مستقیم دانلود نمائید. درسمت سمت چپ منو شما در بخش Status وضعیت اتصال شبکه دستگاه را می توانید مشاهده نمائید، همچنین سریال دستگاه که مهم ترین آیتم در بخش انتقال تصویر است و شناسه دستگاه محسوب می شود در این قسمت در دسترس می باشد.
درصورتی که تنظیمات قسمت قبل را به درستی انجام داده باشید و مشکلی در ارتباط با اینترنت نداشته باشید در قسمت Status باید Connect را مشاهده کنید که نشانه صحت عملکرد شما تا این مرحله می باشد.
بعد از انجام دادن تنظیمات این قسمت در پایین صفحه روی OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند سپس به منوی قبلی باز خواهید گشت.

9- روی گزینه Save کلیک کنید .

10- یک بار کلیک راست کنید تا به منوی اصلی برگردید.

 

 11- روی info  کلیک کنید .

 

 12- در این قسمت روی Version  کلیک کنید.

 

علاوه بر قسمت قبل که سریال دستگاه از طریق اسکن کردن QR Code در دسترس بود سریال دستگاه در این قسمت هم قابل مشاهده است و از این طریق هم بصورت دستی در نرم افزار قابل تعریف است.
تا اینجا همه تنظیمات دستگاه Dvr انجام شده و گام بعدی تنظیمات روی گوشی و کامپیوتر می باشد.

انجام تنظیمات انتقال تصویر روی کامپیوتر

برای انجام انتقال تصویر روی کامپیوتر از طریق مروگر اینترنت اکسپلورر (توصیه می شود از ورژن 9 و بالاتر را استفاده نمائید) به سایت http://www.hdcvip2p.com/ مراجعه نمائید.
در این سایت شما ازدو طریق می توانید تصاویر را مشاهده کنید بصورت مستقیم توسط سریال دستگاه و از طریق ساخت حساب کاربری، که توصیه می شود از روش دوم و ساخت حساب کاربری استفاده نمائید.

1- پس از مراجعه به سایت در صورتی که می خواهید بصورت مستقیم از طریق سریال دستگاه وارد شوید کافی است سریال دستگاه را درسمت راست وارد نمائید و در کادر پایین حساب کاربری و پسورد دستگاه را وارد کنید و سپس روی گزینه Login در پایین صفحه کلیک کنید. و بعد ازنصب پلاگین های مورد نیاز (که در قسمت های بعدی اشاره خواهیم کرد) تصاویر دوربین ها و تنظیمات دستگاه در دسترس شما خواهد بود.

2- روش دوم ازطریق ثبت نام و حساب کاربری : پس از ورود به سایت برای ساخت حساب کاربری در پایین صفحه روی Sign Up Now  کلیک کنید در صفحه باز شده تنظیمات مربوط به ثبت نام را انجام دهید که توضیح خواهیم داد.

 

 

 

 2-1  پس از کامل کردن کادر های بالا و روی Register کلیک کنید.
در صفحه بعدی به ایمیلی که بالا معرفی کرده اید یک لینک فعال سازی ارسال خواهد شده که شما با مراجعه به ایمیل خود باید روی آن کلیک کنید تا حساب کاربری شما فعال گردد.

 

 

2-2 مشاهده لینک فعال سازی در ایمیل شما که با انتخاب لینک حساب کاربری شما فعال خواهد شد.

 

 

 

  2-3 روی login اگر پس از وارد کردن اطلاعات و کلیک روی Login با پیغام زیر مواجه شدید، روی install/update your ActiveX کلیک کنید تا ActiveX Plugin مورد نیاز برای مشاهده تصاویر دانلود شود.

 

2-4 روی Save  کلیک کنید.

 

 

2-5 روی فایل ذخیره شده کلیک کنید و Run را انتخاب کنید.

 

 

2-6 مراحل نصب Activex  را کامل انجام دهید و صبرکنید نصب به پایان برسد، سپس یکبار صفحه مروگر خود را تازه سازی کنید.
مجددا به صفحه ورود به سیستم در آدرس www.hdcvip2p.com  رفته و پس از وارد کردن اطلاعات کاربری وارد سیستم شوید . حال شما باید اطلاعات مربوط به دستگاه را از جمله شماره سریال (که در قسمت ای بالا توضیح داده شد ) و نام کاربری و رمز عبور دستگاه در داخل اکانت خود وارد نمائید. 2-7 در صفحه باز شده روی Device  کلیک کنید سپس روی Add و اطلاعات مربوط به دستگاه DVR خود را وارد نمائید.

2-8 در پنچره باز شده اطلاعات دستگاه را وارد فرمائید.

 

پس از تائید و ذخیره اطلاعات دستگاه در اکانت شما به همه تصاویر و تنظیمات دستگاه دسترسی خواهید داشت.

انجام تنظیمات انتقال تصویر روی موبایل

نام نرم افزار مورد نیاز برای انتقال تصویر MMS می باشد که شما می توانید بصورت مستقیم از طریق اسکن کردن QRcode که در قسمت های قبل توضیح داده شده دانلود کنید . همچنین می توانید برای گوشی های اندروید از فروشگاه گوگل (google play store) نرم افزار       MMSرا جستجو کنید و نصب کنید و برای گوشی های Apple در فروشگاه اپل (app store) نرم افزار MMS را نصب کنید.

 

 

1- 1. پس از نصب و دانلود نرم افزار مخصوص Apple، روی آیکون نرم افزار کلیک کنید تا باز شود. کارکرد این نرم افزار در گوشی های اپل و اندرویدی مانند هم بوده و نیازی به توضیح هر دو نیست.

 

 

 

  1. روی آیکون مشخص شده کلیک کنید.

 

 

اطلاعات این پنچره را به صورت زیر وارد کنید : Scan QR Code : اسکن کد QR شماره سریال دستگاه
Register Mode : در این قسمت نوع ارتباط را انتخاب کنید که ما P2P را انتخاب می کنیم.
Name : در این قسمت یک نام برای دستگاه انتخاب کنید.
SN : در این قسمت شماره سریال دستگاه را وارد کنید، همچنین می توانید با اسکن کد QR شماره سریال را به طور خودکار وارد کنید.
Username : نام کاربری دستگاه را وارد کنید.
Password : رمز عبور دستگاه را وارد کنید.
Live Preview : در این قسمت کیفیت تصویر در پخش زنده را انتخاب کنید.
Playback : در این قسمت کیفیت تصویر در پخش تصاویر ضبط شده را انتخاب کنید.
Start Live Preview : شروع پخش زنده تصاویر
ذخیره اطلاعات  وارد شده، پس از وارد کردن کلیه اطلاعات، قبل از اجرای پخش زنده تصاویر، روی این گزینه کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

 

 

پس از ذخیره اطلاعات به صفحه زیر منتقل خواهید شد و همانطور که می بینید دستگاه (های) مورد نظر اضافه شده است، حالا برای نمایش تصاویر دستگاه مورد نظر، روی آن کلیک کرده و گزینه Start Live Preview را بزنید.

 

 

همانطور که مشاهده می کنید تصویر دوربین 1 در کانال 1 به نمایش درآمده است.

 

 

 در اینجا عملیات انتقال تصویر روی گوشی از طریق P2P به پایان رسیده است.