رئيس پليس آگاهي استان اصفهان از دستگيري يك سارق حرفه‌ای دوربين‌های مدار بسته و مالخر وي طي دو عمليات جداگانه خبر داد. 

سرهنگ ستار خسروي در گفت‌و‌گو با پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: در پي وقوع چندين فقره سرقت دوربين‌های مدار بسته در شهر اصفهان کارآگاهان پليس آگاهي، تحقيقات خود در خصوص شناسايي و دستگيري عامل يا عوامل اين سرقت‌ها را به صورت ويژه در دستور كار قراردادند. 

 

وي گفت:ماموران پايگاه شرق پليس آگاهي با انجام تحقيقات و انجام يك سري اقدامات تخصصي موفق شدند سارق را شناسايي و پس از هماهنگي با مقام قضائي دستگير كردند.

اين مقام انتظامي بيان داشت: متهم در تحقيقات صورت گرفته هنگامي كه با مدارك و مستندات پليس مواجه شد ضمن اعتراف به سرقت 30 دوربين مدار بسته در سطح شهر اصفهان مالخر خود را به کارآگاهان معرفي که او نيز دستگير شد.

 

 

رئيس پليس آگاهي استان اصفهان با اشاره به اينكه هر دو متهم جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضائي تحويل داده شدند اظهار داشت: طراحي اوليه صحيح پلن، مي‌تواند در عدم سرقت دوربين‌های مدار بسته بسيار موثر باشد،اگر دوربين‌های مدار بسته نسبت به يکديگر همپوشاني داشته باشند،يعني هر دوربين جز اينکه تصوير فضاي تعريف شده را نمايش مي‌دهد، در گوشه‌ای از تصوير دوربين مدار بسته ديگر را نمايش دهد تا اگر کسي قصد دستکاري دوربين مدار بسته را داشت تصوير شخص را به اپراتور نمايش دهد و آن را ذخيره كند.

سرهنگ خسروي در پايان برای پيشگيري از سرقت دوربين مدار بسته به همشهريان توصيه كرد: مي‌توان از سنسور‌های لرزشي در داخل کاور‌های دوربين مدار بسته استفاده و سنسور را به يک سيستم حفاظتي و آژير متصل كرد يا از ميکرو سويچ‌های مخصوص در زير پايه دوربين و کاور دوربين مدار بسته استفاده كرد و به محض باز شدن درب کاور و يا شل کردن پيچ پايه دوربين مدار بسته،آژير به صدا در خواهد آمد.

 

 

 

به گزارش گروه خبری سایت www.rdsiran.com شرکت ایمن تصویر امرتات