مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: در جهت کاهش تصادفات در جاده‌ها، ۳۰ دوربین جدید کنترل سرعت در دو محور پر تصادف استان نصب کردیم.

 

 

خداداد مقبلی امروز در جلسه کمیسیون راه‌های استان کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده در سال جاری در حوزه راه‌های شمال استان اظهار داشت: امسال 300 کیلومتر روکش آسفالت در راه‌های برون‌شهری داشتیم و 500 کیلومتر شیب شیروانی جاده‌ ها اصلاح شده است.

وی با بیان اینکه در راستای انجام اقدامات پیـشگیرانه در جهت کـاهش تصادفات در جاده‌ ها 30 دوربـین جدید کنترل سرعت در دو محـور پر تـصادف استان نصب کردیم افزود: سرعت‌ها در این دو محور پر تصادف با دقت بیشتر و به وسیله دوربـین کنترل می‌شود .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به این که در سال جـاری 7 هزار دانش‌آموز را آموزش دادیم بیان کرد: در شش شهرستان استان آموزش ایمنی پنج‌گانه انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه شناسایی نقاط حادثه‌ خـیز در جـاده‌های برون‌ شهری شهرستان‌ های کـرمان انجام شده گفت: تـلاش خوبی برای رفع نقـاط حـادثه‌ خیز انجام شـده است.

مقبلی بیان کرد: اگر بتوانیم تا اردیبهشت سال آینده هر 130 دوربین کنترل سرعت را در جاده‌های استان نصب کنیم امیدواریم بتوانیم سرعت را به نحو بهتری کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه صدا و سیما برای پخش پیام برای کاهش تصادفات پول می‌گیرد گفت: صدا و سیما برای سه تیزر دو دقیقه‌ای و برای هر تیزر مبلغ 10 میلیون تومان پول گرفته است.

 

 

در این جلسه سیدمحمد صابری رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در سال جاری 52 درصد افزایش ماموریت داشتیم اظهار داشت:

فوتی‌های ما در ماموریت‌های اورژانس حدود 30 درصد افزایش داشته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود:سن و جنس رانندگان از عواملی است که می‌تواند در وقوع تصادفات موثر باشد و باید بررسی شود.

 

 

 

 

به گزارش گروه خبری سایت www.rdsiran.com شرکت ایمن تصویر امرتات