بهترین انتخاب دزدگیر اماکن

 

دزدگیر اماکن دستگاهی است که برای جلوگیری از سرقت استفاده می شود .

دستگاه های دزدگیر بهترین گزینه برای تامین امنیت محل زندگی یا محل کار در مواقعی که حضور نداریم است .

 

 

 

معمولا دزدگیر ها خصوصیاتی را باید داشته باشند که مهم ترین آن خصوصیات در این مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت .

 

 

خصوصیات دزدگیر اماکن

 

 1- پایداری کارکرد و عدم خطا در کارکرد

مهم ترین گزینه در انتخاب نوع و برند سیستم دزدگیر عدم وجود خطا و پایداری در کارکرد می باشد .

در دستگاه های دزدگیری که دارای خطای اضافی یا به اصطلاح آژیر خطا می باشند قابل اطمینان نیستند و به اصطلاح در موقع سرقت واقعی به چشم چوپان دروغگو به آن ها نگاه می شود .

این خصوصیت مهم ترین خصوصیت دزدگیر اماکن می باشد.

دستگاه دزدگیر اماکن حتی اگر از آپشن های بسیار کمی برخوردار باشد اما قابل اتکا و بدون آژیر خطا کار کند بسیار بهتر از دستگاهی می باشد که دارای آپشن های بسیار زیاد و دارای خطا است.

 

 

 

 

 2- قابلیت زون بندی و یا منطقه بندی

           قابلیت زون بندی و منطقه بندی سنسور ها و چشمی های دزدگیر از خصوصیات دیگر اماکن می باشد.

           هر چه دستگاه ما در تفکیک منطقه ها برای نصب سنسور ها باز باشد در مواقع آلارم و با عیب یابی بسیار راحت تر می توان به منطقه به روز مشکل دسترسی پیدا  کرد .

 

3- قابلیت نصب سنسور های بی سیم

در مواقعی که به هر دلیلی قابلیت سیم کشی وجود ندارد و یا کارفرما درخواست نصب سیستم به صورت بی سیم را دارد نیاز پیدا می کنیم که سنسور هایی را به سیستم دزدگیر متعلق کنیم که این سنسور ها بی سیم باشند .

در این شرایط باید دستگاه دزدگیر اماکن قابلیت نصب سنسور های بی سیم را داشته باشد .

 

 

 4- قابلیت کنترل از طریق موبایل

با توجه به همه گیر شدن استفاده از موبایل در جوامع بشری ، این قابلیت که دستگاهی را بتوان با موبایل کنترل کرد مورد دور از ذهنی به نظر نمی رسد در حال حاضر دستگاه های دزدگیر اماکنی که تحت برند های معتبر ساخته می شوند همگی قابلیت نصب سیم کارت در تلفن کننده دزدگیر و هم چنین قابلیت کنترل از طریق نرم افزار موبایل را دارند .

 

5- ضد کپی بودن ریموت

با توجه به کاربرد دستگاه های دزدگیر برای تامین امنیت اماکن می توان گفت که اولین چیزی که باید دارای امنیت بالا باشد خود دستگاه دزدگیر می باشد.

اخیرا ریموت های دستگاه های دزدگیر به راحتی حتی با دستگاه های غیر پیشرفته قابل جعل و کپی می باشند و اما ریموت هایی که به صورت گیگا کد تعریف می شنود به هیچ وجه قابل کپی نیستند.

همیشه از دستگاه دزدگیری استفاده کنید که از ریموت های گیگ کد پشتیبانی می کند.

 

6- قابلیت کنترل پیامکی یا کنترل از طریق خط تلفن

در دستگاه های دزدگیر روش های مختلف برای فعال و غیر فعال کردن سیستم دزدگیر وجود دارد این کار توسط ریموت کنترل، کی پد و SMS و تماس تلفنی قابل انجام می باشد .

در مواقعی که ریموت گم می شود و یا شخص ثالثی نیاز به ورود به محل دارد ما می توانیم دستگاه دزدگیر را از طریق  SMS از راه دور فعال کنیم .